Shania Twain i podobni artyści

 Alanis Morissette — THE COLLECTION Tina Turner — Twenty Four Seven The Corrs — Borrowed Heaven The Corrs — FORGIVEN, NOT FORGOTTEN
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Shania Twain urodziła się 28 sierpnia 1965r w małej miejscowości Timmins, w prowincji Ontario w Kanadzie.

Debiutancką płytę, zatytułowaną po prostu "Shania Twain" piosenkarka wydała w 1993 roku. Pomimo tego, że nie był to szczyt jej możliwości, jednak zagwarantowała jej silną pozycję na rynku muzyki country zarówno w Kanadzie jak i w USA oraz Europie. Wówczas Shania Twain spotkała producenta Roberta Johna "Mutt" Lange`a, który współpracował między innymi z Bryanem Adamsem, AC/DC, Def Leppard, Foreigner i The Cars. Piosenkarka i Mutt wkrótce pobrali się i rozpoczęli pracę nad drugim albumem artystki.

Druga płyta zatytułowana "The Woman In Me" ukazała się wiosną 1995 roku. Dzięki tej płycie Shania Twain była porównywana do takich gwiazd country jak Garth Brooks. Już po dwóch latach na rynku ukazała się kolejna produkcja artystki, album "Come on Over". Również ta kompozycja zyskała ogromną popularność. Premiera albumu "Up!" miała miejsce 18 listopada 2002 roku. W listopadzie 2004 roku, na rynku ukazał się krążek stanowiący podsumowanie dotychczasowej kariery wokalistki. Na płycie "Greatest Hits" znalazło się 21 utworów, w tym trzy premierowe piosenki.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również