Shazza i podobni artyści

 Akcent — True Believers Amadeo — PRZEBOJE DO WóDECZKI Toples —  Classic —
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Shazza, właściwie Magdalena Pańkowska, urodzona 29 maja 1967 roku w Pruszkowie. Piosenkarka, twórczyni tekstów i aktorka. Sławę zdobyła w roku 1990 gigantycznymi hitami disco polo Baiao Bongo, Bierz co chcesz, Egipskie noce czy Noc róży. Obwołana królową disco polo, Shazza nadal jest jedną z najlepiej rozpoznawanych wokalistek gatunku.

Pod koniec lat 80. dołączyła do grupy disco polo Toy Boys, z którymi nagrała pierwsze albumy na początku lat 90. Jej kariera jako solowa artystka rozpoczęła się w 1992 wraz z albumem Seax Appeal. Cieszyła się sukcesem po wydaniu utworów Jesteś moim ideałem i Jambalaya Mix. W 1994 roku światło dzienne ujrzał pierwszy naprawdę popularny kawałek Baiao Bongo, cover utworu z lat 50. autorstwa Nataszy Zylskiej. Album o tym samym tytule stał się bestsellerem.

Prawdziwym przełomem w karierze artystki był rok 1995. Utwór Bierz co chcesz okazał się szalenie popularnym przebojem, a teledysk do utworu zyskał miano kultowego. Piosenka znalazła się na jej następnym krążku, Egipskie noce. Płyta była najlepiej sprzedającym się wydawnictwem w tamtym czasie. W latach 1999-2000 wydała kolekcję największych przebojów, a także wzięła udział w rozbieranej sesji dla polskiej edycji Playboya. Po podpisaniu umowy z wytwórnią EMI Shazza wydała następny album Jestem sobą w 2001 roku, odchodzący od disco polo. Krążek nie odniósł komercyjnego sukcesu, więc wokalistka pożegnała się z wytwórnią, a także na kilka lat z muzyką. Przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie w 2007 roku skromnie powróciła do kariery nagrywając swoje najbardziej rozpoznawalne hity w nowych aranżacjach.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również