Skaner i podobni artyści

 Classic — Jolka Jolka Top One — Polo Dance Top - Relax (va) Mister Dex — WIELKA KOLEKCJA disco polo - Mister Dex Classic — To dla Was
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Grupa Skaner powstała w 1993 roku w Białymstoku. Jej pierwotny skład był zupełnie inny od ostatniego. Zespół tworzyli w tamtym czasie: Janusz Małyszko i Jarek Wynimko.

Latem 1993 roku ukazała się ich pierwsza kaseta grupy Skaner pt. ”Stracona miłość”, która przeszła jednak bez większego echa. W nowym składzie powstała druga kaseta zatytułowana ”Gorące uczucia”, którą promowały utwory: ”Kino”, ”Weronika” i ”Gwiezdny pył”. Rok 1995 przyniósł kolejne zmiany w składzie. Do grupy dołączył do niej klawiszowiec Leszek Gulewicz. Jako trio grupa nagrała kolejną płytę pt. ”Nadzieja”. Wiosną 1996 roku miejsce ostatniego członka z pierwszego składu zajął czarnoskóry raper Franky. Zespół Skaner wydał swoją czwartą płytę ”Pociąg do gwiazd”. Album okazał się największym sukcesem w karierze zespołu. Płyta sprzedała się w ponad stutysięcznym nakładzie i zyskała status platynowej płyty.

W 1998 roku Skaner wydał swoją piątą płytę ”Lato w Kołobrzegu”. Krążek przyniósł takie przeboje jak ”Lato w Kołobrzegu”, ”Mam cię już dość” oraz ”Żołnierz”. W 2000 roku ponownie zmienił się skład zespołu. Odszedł Leszek Gulewicz, zaś czarnoskóry Franky po ukończeniu studiów na Akademii Medycznej wrócił do swojego kraju.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również