Slade i podobni artyści

 Slade — THE AMAZING KAMIKAZE SYNDROME Slade — Gold Collection Slade — SLADE IN FLAME Slade — SLADEST

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Slade i podobni artyści" online

Slade to brytyjski zespół glam rockowy założony w roku 1966, który w latach 70. zyskał największą popularność zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na światowych rynkach muzycznych. W skład zespołu wchodzą: Noddy Holder, Dave Hill, Jimmy Lea i Don Powell.

W Wielkiej Brytanii najbardziej znany utwór grupy Slade to ”Merry Xmas Everybody” z grudnia 1973 roku, chociaż w Polsce bardziej popularne były ballady ”Far Far Away” i ”Everyday”. Na początku Slade było mało znane, jednak stworzyli wiele hitów i zdobyli szerokie uznanie publiczności. Niesamowity wokal Holdera, proste, ale chwytliwe i melodyjne solówki Hilla i bębny Powella to elementy charakterystyczne tej formacji.

Szczególną popularność zdobyły takie utwory, jak: "Lock Up Your Daughters", "Rock `n` Roll Preacher", "Get Down and Get With It" , "Gudbuy t`Jane", "My Friend Stan", "Everyday", "Bangin` Man", "Far Far Away". Zespół Slade tworzył rockową, przyjemną muzykę, z której płynęła szczerość i radość grania. Ich najpopularniejsze albumy to ”Slade Alive!”, ”Slayed?”, ”Slade Smashes”, która uzyskała status złotej płyty oraz ”Slade in Flame”.

  • Podobne

Komentarze