Spice Girls i podobni artyści

 Spice Girls — Now! The Christmas Album (disc 1) Spice Girls — Greatest Hits Spice Girls — Forever Spice Girls — Spice

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Spice Girls i podobni artyści" online

Spice Girls- najpopularniejsza żeńska grupa muzyczna na świecie. Ich świetność przypada na lata 90. Zespół założony w Wielkiej Brytanii.

Zespół został wyłoniony w wyniku producenckiego castingu, jednak nie można powiedzieć, że od początku do końca był wyimaginowanym stworem wytwórni płytowej. Jako pierwsze dziewczyny ze Spice Girls przetarły drogę innym grupom, całkowicie angażując się w procesy twórcze i promocyjne. To one kreowały swój wizerunek i brzmienie płyt.

W skład wchodziły: Melanie Brown -„Scary Spice”, Victoria Beckham - „Posh Spice”, Melanie Chrisholm - „Sporty Spice”, Geri Halliwell - „Ginger Spice” i Emma Bunton - „Baby Spice”.

W czasie swojej działalności w latach 1994-2000 wydały jedynie trzy płyty: ”Spice”, ”Spiceworld” i ”Forever”. Nazwę pierwszej płyty jak i całego zespołu wymyśliła Geri. W 1997 r. były tak popularne, że podpisywały najwięcej kontraktów reklamowych spośród wszystkich gwiazd.

W 1998 roku z zespołu odeszła Halliwell, a Mel B i Mel C zaszły w ciążę. Szybko zespół rozpadł się, a wokalistki rozpoczęły karierę solową. W 2007 roku spotkały się żeby nagrać płytę z największymi przebojami i zagrać kilka koncertów. W 2012 mówiło się o reaktywacji, ale panie nie mogły dojść do porozumienia. Spotkały się jedynie na premierze musicalu, którego bazą były ich największe przeboje.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również