Starsailor i podobni artyści

 Starsailor — ALL THE PLANS Starsailor — SP: FOUR TO THE FLOOR Starsailor — SILENCE IS EASY Starsailor — ON THE OUTSIDE

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Starsailor i podobni artyści" online

Starsailor- angielski zespół rockowy założony w roku 2000 i funkcjonujący przez 9 lat. W 2014 r. grupa została reaktywowana.

Zespół założyli: wokalista James Walsh, perkusista Ben Byrne, klawiszowiec Barry Westhead i basista James Stelfox. Wydali cztery albumy studyjne: ”Love Is Here” z 2001 r., ”Silence Is Easy” z 2003, ”On the Outside” z 2005 i ”All the Plans” z 2009. Aż 10 piosenek Starsailor znalazło się na brytyjskiej liście przebojów Top 40.

Po sukcesie ostatniej płyty zespół postanowił zrobić sobie przerwę i skupić na karierze indywidualnej lub w nowych niezależnych projektach. W maju 2014 roku zespół ogłosił reaktywację i zaczął występować na całym świecie.

Starsailor wykonują rok alternatywny i tzw. brit pop. Są niezwykle uznani przez krytyków, otrzymali wiele nagród – przede wszystkim na różnego rodzaju brytyjskich festiwalach. Od czasu powrotu występowali na imprezach plenerowych w Belgii i Korei. Członkowie grupy angażują się w dobroczynne imprezy charytatywne, otrzymując m.in. nagrodę Artystycznego Dobroczyńcy Roku.

  • Podobne

Komentarze