Suede i podobni artyści

 Suede — Suede Suede — COMING UP Suede — SINGLES Suede — music4boys & gays

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Suede i podobni artyści" online

Suede- brytyjski zespół muzyczny powstały w 1989 roku i wykonujący przede wszystkim rock alternatywny, britpop i glamrock.

Zespół został założony przez kolegów ze studiów Bretta Andersona i Justine`a Frishmanaa i ich przyjaciela z dzieciństwa Mata Osmana. Początkowo wykonywali jedynie covery utworów Davida Bowiego i The Beatles. Wkrótce potem dołączył do nich Bernard Butler, który miał stać się wiodącym gitarzystą zespołu, gdyż pozostałym członkom brakowało odpowiednich umiejętności.

Suede w 1990 roku podpisali kontrakt muzyczny i zaczęli nagrywać utwory na swój pierwszy krążek, który ukazał się w 1993 roku, ale już za pośrednictwem innej wytwórni. Przez ten czas małej zawieruchy grywali głównie na festiwalach i koncertach plenerowych. W 2003 roku po wielu sukcesach, zwłaszcza komercyjnych, zespół rozpadł się.

Członkowie Suede zdawali sobie jednak sprawę z tego, że kiedyś będą jeszcze razem tworzyć. Należy zaznaczyć, że ich przerwa wynikała przede wszystkim z problemów z wytwórnią, co spowodowało próbę karier solowych. Jak widać widocznie nie było im dane grać w pojedynkę, gdyż w 2013 roku nastąpiła reaktywacja grupy.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również