Suzanne Vega i podobni artyści

 Suzanne Vega — Days of Open Hand Suzanne Vega — Suzanne Vega Suzanne Vega — Nine Objects Of Desire Suzanne Vega — SOLITUDE STANDING

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Suzanne Vega i podobni artyści" online

Suzanne Nadine Vega znana bardziej jako po prostu Suzanne Vega to Amerykańska piosenkarka folkowa i folk rockowa, kompozytorka i autorka tekstów piosenek, która urodziła się 11 lipca 1959 w Santa Monica w Kalifornii. Zadebiutowała występem w połowie lat 70, jednak oficjalnie karierę rozpoczęła w 1982 roku. Swoją światową sławę zawdzięcza swym poetyckim balladom nawiązującym do tradycji folkloru i jazzu opowiadającym o problemach ludzkich w bardzo ciepły i niepozorny sposób. Jej utwór został wykorzystany podczas pracy nad algorytmem MP3, powodem takiej decyzji był fakt, że był to trudny do kompresji utwór przy zachowaniu odpowiedniej jakości dźwięku.

Fani doczekali się siedmiu studyjnych albumów wypuszczonych przez Suzanne Vega, które jednak nie zyskały dużego sukcesu komercyjnego. Najpopularniejszymi i najlepiej sprzedającymi się płytami są ”Solitude Standing” (1987) i ”Days of Open Hand”, jednak daleko im do szczytów list przebojów. Artystka najbardziej rozpoznawana jest dzięki singlom ”Luka”, ”Tom’s dinner” i ”Blood Makes Noise”.

Ku uciesze swoich fanów, Suzanne Vega wielokrotnie występowała także w Polsce goszcząc w wielu miastach w przestrzeni 14 lat.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również