Sztywny Pal Azji i podobni artyści

 Sztywny Pal Azji — MILOSC JAK DYNAMIT Sztywny Pal Azji — MILOSC  JAK DYNAMIT Sztywny Pal Azji — DEWIACJE NA WAKACJE Sztywny Pal Azji — Złota Kolekcja

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Sztywny Pal Azji i podobni artyści" online

Zespół Sztywny Pal Azji powstał w 1986 roku za sprawą gitarzysty i głównego twórcę tekstów: Jarosława Kisińskiego. Jest to polski, rockowy zespół z Chrzanowa, który karierę rozpoczął od sukcesie w Jarocinie, gdzie dał się poznać jako zespół popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Obok założyciela zespołu dziś występuje z nim Bartosz Szymoniak (śpiew), Krystian Różycki (gitara basowa), Zbigniew Ciaputa (perkusja) i Wojciech Wołyniak (gitara, instrumenty klawiszowe).

Debiutancka płyta zespołu Sztywny Pal Azji ukazała się już w rok po pierwszym sukcesie i okazała się wielkim sukcesem. Europa i Azja (1987) poza wielkim sukcesem komercyjnym, przyniosła wiele znanych utworów po dzień dzisiejszy. Na krążku zostały zamieszczone takie utwory jak ”Kurort”, ”Spotkanie z…”, ”Nieprzemakalni” czy ”Wieża radości, wieża samotności”. Kolejne płyty okazały się równie dobre jak debiutancka przynosząc fanom kolejne hity. Są to między innymi ”Nie zmienię świata”, ”Póki młodość w nas”, ”Smutna środa”. Łącznie zespół wydał 10 studyjnych albumów, a najpopularniejszymi stały się te z końcówki lat 80’ i początku 90’.

Mimo dużej popularności i wielu występach, między innymi na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole, zespół Sztywny Pal Azji” miał wielokrotne problemy ze składem i członkowie często się zmieniali. Przez pewien czas poza grupą był sam założyciel, jednak w 2007 roku Kisiński reaktywował zespół, który istnieje do dziś.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również