T.A.T.U. i podobni artyści

 Natali — Natali Avril Lavigne — LET GO Madonna — One More Love Alizée — Mes Courants Electriques
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

T.A.T.U to rosyjski zespół utworzony w 1999 roku przez Julię Wołkową i Lenę Katinę, do których z 2005 na stałe dołączył czteroosobowy band: Troy MacCubbin, Sven Martin, Steven Wilson i Domen Vajevec. Nowy sposób na wejście na szczyty list przebojów poprzez skandal wymyślił psycholog Iwan Szapowałow i zorganizował casting, na którym dziewczyny zostały wybrane do zespołu. Styl muzyczny zespołu to electronica, rock, pop-rock oraz dance. Zespół zawiesił działalność w 2009 roku, a następnie po dwóch latach oficjalnie ją zakończył. Początkowo piosenki były wydawane tylko w języku rosyjskim, jednak wraz z rosnącą popularnością ukazały się angielskojęzyczne wersje największych przebojów oraz całkowicie nowe kompozycje.

Na dyskografię T.A.T.U składa się 6 studyjnych albumów, 1 koncertowe dvd i 2 kompilacje. Płyty osiągały sukces na całym świecie, a najpopularniejszymi okazały się ”200 po wstriecznoj” (2001), ”Dangerous and Moving” (2005) i ”Ludi inwalidy”. Płyty były promowane przez wiele singli, wśród których największe uznanie wśród słuchaczy zyskały ”Ja soszła s uma”, ”Nas nie dogoniat”, ”All the Things She Said” i ”All About Us”.

Dziewczyny z T.A.T.U miały okazję reprezentować Rosję na Eurowizjii, co było bardzo udanym wystąpieniem o czym świadczy drugie miejsce w klasyfikacji generalnej konkursu.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również