Travis i podobni artyści

 The Cranberries — Stars: The Best of 1992-2002 Radiohead — OK COMPUTER Keane — Hopes And Fears Radiohead —
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Travis jest post-britpopowym, szkockim zespołem, który został założony w 1990 roku w Glasgow. Nazwa została zaczerpnięta od imienia głównego bohatera filmu „Paris, Texas”. Zespół założyli bracia Chris i Geoff Martyn, do których po przesłuchaniach dołączył gitarzysta i perkusista. Jednak na początku działalności istnieli jako „Glass Onion”. Po kilku latach na scenie, zespół ostatecznie uformował się i obecnie gra w składzie: Fran Healy (wokalista, gitarzysta, pianista), Dougie Payne (basista), Andy Dunlop (gitarzysta, keyboardzista, drugi wokalista) oraz Neil Primrose (perkusja).

Mimo, że Travis oficjalnie działa od 1990 roku, to pierwsza płyta pojawiła się dopiero w 1997. ”Good Feeling” bo to o niej mowa, rozpoczęła narastającą sławę zespołu. Jednakże kolejne płyty wpłynęły na wielki sukces artystów. ”The Man Who” (1999) i ”The Invisible Band” (2001) okazały się największymi sukcesami zespołu pokrywając się wielokrotnie złotem i platyną w ponad dziesięciu krajach z całego świata.

Travis jest laureatem wielu plebiscytów, m.in. dwukrotnie nagroda Brit Award za najlepszy brytyjski zespół i najlepszy brytyjski album, Q Award czy Ivor Novello Award. Poza kapitalnymi albumami, które przyniosły wielką sławę, Travis jest autorem licznych hitów, np. ”Closer”, ”Flowers in the Window”, ”Side” oraz przede wszystkim ”Why Does It Always Rain On Me?” i ”Side”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również