Tarzan Boy i podobni artyści

 Shazza —  Maxel —  Classic — Wielka kolekcja Disco Polo Janusz Laskowski — Nigdy nie byłem w Casablance
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Zespół Tarzan Boy ma swoje początki w 1989 roku, kiedy to disco polo było jeszcze muzyką niszową i dopiero stawiała w Polsce swoje pierwsze kroki. Początkowo zespół wykonywał dobrze znane już utwory w nowych aranżacjach. Plany na własny materiał muzyczny grupa miała już dawno, jednak różne powody przesądzały o odłożeniu tego przedsięwzięcia. Jednak pod koniec 1996 założenia się udały i na świat przyszła pierwsza płyta zespołu Tarzan Boy.

Pierwsza płyta pod nazwą ”Kaligula” przyniosła dla grupy Tarzan Boy wielką popularność szybko pokrywając się złotem, a do dziś zostałą sprzedana w niezliczonej ilości. To właśnie z debiutanckiej płyty pochodzą takie przeboje jak ”Kaligula”, ”Tarzan Boy” i ”Promienie”. Tarzan Boy działał prężnie co zaowocowało drugą płytą. ”Moje Sny” ukazały się w 1997 roku i jak na razie jest to ostatnia wydana płyta. Znalazły się na niej takie utwory jak ”Jimmy, Jimmy”, ”Mała Blondynka” czy ”Samoloty”.

Po zakończeniu programów typu Disco Polo Relax, Tarzan Boy miewał ciężkie czasy w muzyce, ale można było go usłyszeć podczas współpracy z zespołami takimi jak Akcent, Alias, Big Dance i Voyager. Dzięki wzmożonemu zainteresowaniu disco polo, zostało zaplanowane wydanie kolejnej autorskiej płyty.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również