Tede i podobni artyści

 Tede —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Tede i podobni artyści" online

Tede znany także jako Tas Da Fleia, TDF, Tedeusz, Tedzik, Tedunio, Tedzio, Fiodor, Chory Pastor oraz Mylffon, to urodzony w Warszawie 24 lipca 1976 roku Jacek Maciej Graniecki. Tede to polski raper, producent muzyczny przedsiębiorca i osobowość telewizyjna. Swoja karierę w przemyśle muzycznym rozpoczął w 1994 roku w zespole „1 Killa Hertz”, następnie związał się w zespołem „Trzyha”, który został przekształcony w „Warszafski Deszcz”. W późniejszym czasie współtworzył Bezele, Dabl Blast, Eurobiznes, Gib Gibon Skład, GTW, Jama Zła i Mop Skład. Karierę solową rozpoczął w 2001 roku, a od 2003 tworzy także jako DJ Buhh. Na koncie ma także współpracę z takimi artystami jak Sistars, DJ 600V, Natalia Kukulska, O.S.T.R, Pono oraz z całą rzeszą innych gwiazd polskiej muzyki.

Tede w czasie swojej kariery wydał całą masę płyt, z czego aż 11 z nich było krążkami solowymi. Wraz z czasem, płyty Granieckiego osiągały coraz większy sukces i tak w 2003 płyta ”3H - Hajs, Hajs, Hajs” znalazła się na 7 pozycji list przebojów. Pierwszy komercyjny sukces pojawił się wraz z ”Note2”, krążek ten zdobył status złotej płyty. Wyczyn ten powtórzyły albumy ”FuckTede / Glam Rap” (2010) i ”Mefistotedes” (2012).

Mimo braku komercyjnych sukcesów, piosenki Tede znają prawie wszyscy, a hitami okazały się ”Bezele”, ”Merctedes s600”, ”Jak życ”, ”Wyścig czurów” oraz hymn i najsławniejsza piosenka rapera ”Wielkie Joł”.

  • Podobne

Komentarze