Ten Sharp i podobni artyści

 Beverley Craven — CLOSE TO HOME Beverley Craven — BEVERLY CRAVEN Fiction Factory — Throw the Warped Wheel Out Wet Wet Wet — FOUR WEDDINGS AND THE FUNERAL [SOUNDTRACK]
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Ten Sharp jest popowym zespołem pochodzącym z Holandii, który został założony w 1985 roku. Początkowo zespół liczył trzech członków, jednak po pewnym czasie, basista Ton Groen opuścił szeregi grupy i po dziś dzień zespół tworzy Marcel Kapteijn (wokal) i Niels Hermes (keyboard). Ich największa popularność przypada na początek lat 90’, kiedy to wydali swój największy hit ”You”, stając się rozpoznawalnym zespołem w obu Amerykach i Europie. Mimo wielu lat na scenie, wielu wydanych płyt i singli, duet nie pozbył się przypiętej łatki zespołu jednej piosenki.

W czasie swojej kariery Ten Sharp wydał 6 studyjnych albumów. Debiutanckim krążkiem był ”Under the Water-Line” (1991). Jednakże wszystkie albumy przeszły bez większego echa, zarówno debiutancki krążek jak i "The Fire Inside" (1993), "Shop Of Memories" (1995), "Roots Live" (1996), "Everything & More (The Best Of)" i "Stay".

Sławę zespołu Ten Sharp zapoczątkowały single ”When The Snow Falls”, ”Last Words” i ”Japanese Love Song”. Jednak była to tylko I wyłącznie kariera we własnym kraju. Prawdziwy przełom był po wydaniu single rozpoznawanego na prawie całym świecie. Oczywiście mowa tutaj o ”You”, który do dziś przypomina, że Ten Sharp istnieje. Wiele innych singli zostało wypromowanych, jednak żaden z nich nie powtórzył sukcesu największego przeboju. Jedyny komercyjny sukces został podtrzymywany i w roku 2009 zespół wydał kilka kolejnych wersji piosenki ”You”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również