The Clash i podobni artyści

 The Clash — LONDON CALLING The Clash — THE STORY OF THE CLASH The Clash — THE SINGLES 27 The Clash — COMBAT ROCK

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "The Clash i podobni artyści" online

The Clash — brytyjski zespół muzyczny. Grupa powstała w 1976 w Londynie i jest uważana za jednego z najważniejszych przedstawicieli punk rocka. W swojej muzyce sięgali również po inne style muzyczne, głównie po reggae, dub oraz dance. W 1986 roku zespół oficjalnie poinformował swoich fanów o rozpadzie grupy, którą wówczas tworzyli: Joe Strummer, Mick Jones, Paul Simonon oraz Topper Headon.

The Clash zadebiutowali krążkiem „The Clash” z 1977 roku, który rozpoczął świetną passę grupy. Każda następna płyta pokrywała się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych złotem lub platyną. Wśród najważniejszych albumów zespołu wymienić należy: „London Calling” (1979), „Sandinista!” (1980), „Combat Rock” (1982) oraz „Cut the Crap” (1985).

Dorobek The Clash zamyka się w sześciu albumach, dwóch płytach koncertowych, wielu kompilacjach oraz boxach. Zespół wylansował też ponad trzydzieści singli, które podbijały europejskie i amerykańskie listy przebojów. Do najpopularniejszych należą: „London Calling”, „This Is Radio Clash”, „Should I Stay or Should I Go” oraz „This Is England”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również