The Jimi Hendrix Experience i podobni artyści

 The Jimi Hendrix Experience — Axis bold as love The Jimi Hendrix Experience — ELECTRIC LADYLAND The Jimi Hendrix Experience — Valleys Of Neptune The Jimi Hendrix Experience — Jimi Hendrix

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "The Jimi Hendrix Experience i podobni artyści" online

Jimi Hendrix- gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Uważany za jednego z najlepszych gitarzystów wszech czasów. Związany z rockiem psychodelicznym i acid rockiem. Zmarł w wieku 27 lat, wskutek komplikacji po zażyciu środków nasennych.

Jimi Hendrix – dziecięca fascynacja i początki kariery

Już jako dziecko interesował się muzyką, szczególnie gitarą. Od ojca dostał swoją pierwszą gitarę elektryczną. Poświęcał jej całą swoją uwagę. Jeszcze w czasach szkolnych zakładał zespoły i koncertował z nimi.

Kariera Jimiego Hendrix’a rozpoczęła się w latach 60. Muzyk przeprowadził się z rodzinnego Seattle do Londynu. Tam założył zespół Jimi Hendrix Experience. Pierwsza płyta grupy „Are You Experienced?” sprawiła, że gitarzysta szybko stał się znany na całym świecie. Kolejne płyty „Axis: Bold as Love” oraz „Electric Ladyland”, potwierdziły umiejętności muzyka i wzniosły go na wyżyny popularności.

Jimi Hendrix – legenda gitary, bluesa i rocka

Artysta często koncertował. Odbywał trasy po całej Europie. Do historii przeszły koncerty na Monterey Pop Festival i Woodstock. Muzyk znany był nie tylko z ogromnych umiejętności, ale też sztuczek jakie potrafił wykonywać podczas koncertów- granie z gitarą za głową czy granie zębami.

Jimi Hendrix trzykrotnie zajął 1 miejsce w rankingu Rolling Stone na najlepszego gitarzystę, a jego zespół ogłoszony został najlepszym rockowym trio wszech czasów. Jego pomniki znajdują się w wielu miejscach na świecie.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również