The Roots i podobni artyści

 The Roots — THINGS FALL APART The Roots — PHRENOLOGY The Roots — The Tipping Point The Roots — How I Got Over (Explicit)

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "The Roots i podobni artyści" online

The Roots to amerykański zespół wykonujący muzykę z gatunku hip-hop oraz neo soul. Powstał w 1987 z inicjatywy Tariqa „Black Thought” Trottera i Ahmira „Questlove” Thompsona w Filadelfii w Pensylwanii. The Roots są znani z jazzującego oraz eklektycznego podejścia do hip-hopu wzbogaconego o prawdziwe instrumenty muzyczne. Malik B., Leonard „Hub” Hubbard i Josh Abrams zostali dodani do zespołu (wcześniej znanego jako The Square Roots).

Od pierwszego niezależnego większego wydawnictwa grupa wydała dziesięć studyjnych albumów, dwie EP-ki, dwie kolaboracje (z innymi artystami), zapraszała do współpracy zarówno w studio, jak i na żywo, twórców z całej gamy gatunków muzycznych. The Roots występowali w ramach stałego zespołu w programie kanału NBC „Late Night with Jimmy Fallon” w latach 2009 – 2014 oraz w tej samej roli od 2014 roku w „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”.

Twórczość formacji nieustannie spotyka się z pozytywnym przyjęciem krytyki. Serwis About.com umieścił ich na siódmym miejscu swojej listy 25 Najlepszych Hip-Hopowych Grup Wszechczasów, nazywając ich pierwszym hip-hopowym zespołem z prawdziwego zdarzenia.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również