The Skatalites i podobni artyści

 The Skatalites — In The Mood For SKA (Disc 2) The Skatalites — Ska Authentic The Skatalites — True love The Skatalites — The Best of Tommy McCook and the Skatalites

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "The Skatalites i podobni artyści" online

The Skatalites to zespół wykonujący muzykę z gatunku ska rodem z Jamajki. Początkowo istnieli na przestrzeni lat 1963 – 1965 i nagrali wiele z ich najpopularniejszych utworów w tamtym czasie, między innymi Guns of Navarone. Grali również na nagraniach Prince’a Bustera oraz wspierali licznych jamajskich artystów nagrywających w tym okresie. Do zjednoczenia grupy doszło w 1983 roku o od tamtego roku pozostają aktywni.

Założycielami grupy byli Tommy McCook (zmarł w 1998), Rolando Alphonso (zmarł w 1998), Lloyd Brevett (zmarł w 2012), Lloyd Knibb (zmarł w 2011), Don Drummond (zmarł w 1969), Jah Jerry Haynes (zmarł w 2007) oraz Jackie Opel (zmarł w 1970). Wiosną 1964 roku The Skatalites nagrali swój pierwszy album Ska Authentic w Studio One w Kingston i odbyli trasę koncertową po Jamajce jako twórcy ska. W sierpniu 1965 grupa zagrała swój ostatni koncert, po czym rozpadła się na dwie supergrupy – Rolando Alphonso and the Soul Vendors oraz Tommy McCook and the Supersonics. Na początku roku 1967 ich adaptacja motywu z filmu „Działa Navarony” dostała się do Top 40 w brytyjskiej liście przebojów.

8 lutego 2012 roku zespół ogłosił nowy singiel, album i trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, zaczynając na Teksasie przez Nowy Meksyk, Kolorado, Arizonę, Oregan, Kalifornię, Waszyngton, a kończąc na Kanadzie. Nowy album zatytułowano All Roads. Zawiera on ostatnie nagrania zmarłego współzałożyciela - Lloyda Knibba.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również