The Stooges i podobni artyści

 The Stooges — Raw Power The Stooges — Funhouse The Stooges — Funhouse The Stooges — Funhouse

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "The Stooges i podobni artyści" online

The Stooges, znani również jako Iggy and the Stooges, to amerykański protopunkowy zespół rodem z Ann Arbor w Michigan, początkowo aktywni w latach 1967 – 1974, później zjednoczeni w 2003 roku. Pomimo tego, że w swojej oryginalnej formie sprzedali niewiele płyt i często występowali przed obojętną, a nawet wrogą publicznością, The Stooges nazywani są kluczową formacją w powstaniu punk rocka, a także wpływową dla alternatywnego rocka, heavy metalu oraz samego rocka w szerszym jego rozumieniu. Grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame w 2010 roku. W 2004 Rolling Stone umieścił ich na 78. miejscu na liście 100 największych artystów wszechczasów.

The Stooges zadebiutowali na koncercie z okazji Halloween w ich domu przy State Street w 1967 roku. Później nie grali na żywo aż do stycznia 1968 roku. Podczas tego wczesnego okresu ich twórczości byli znani jako Psychedelic Stooges. Na jednym z pierwszych koncertów w Grande Ballroom w Detroit podczas utworu otwierającego koncert, I Wanna Be Your Dog, gryf gitary jednego z muzyków po prostu odpadł, co zmusiło zespół do zakończenia występu właściwie zanim się zaczął.

25 lutego 2013 roku Iggy Pop zjednoczył się z The Stooges by wydać album Ready to Die. Wydawnictwo miało swoją premierę 30 kwietnia z ramienia wytwórni Fat Possum. Razem odbyli trasę koncertową z koncertem zamykającym ją 28 września 2013 roku w ramach C2SV Festival w San Jose. 15 marca 2014 roku Scott Asheton, perkusista, zmarł na atak serca w wieku 63 lat.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również