Tic Tac Toe i podobni artyści

 Rapsoul —  Ich + Ich —  No Angels — WELCOME TO THE DANCE Salt-N-Pepa — Hot, Cool & Vicious
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Tic Tac Toe to żeńskie trio śpiewające pop-rap od 1995 roku, które pochodzi z niemieckiego Ruhr. Dziewczyny spotkały się na festiwalu rap-u, co ostatecznie doprowadziło do założenia zespołu. W skład zespołu wchodziła Ricky (Ricarda Wälkten), Lee (Liane Sprenger-Wiegelmann) i Jazzy (Marlene Tackenberg). Duży wkład w sukces ma wytwórnia płytowa, która starannie budowała wizerunek gwiazd podając np. informację, że dziewczyny mają 18 lat, by zdobyć fanów wśród nastolatków. Problemy zaczęły się w momencie gdy wszelkie kłamstwa wychodziły na jaw. Osobiste problemy przełożyły się na rozpad zespołu w roku 2000. Jednak po 5 latach zespół wrócił na scenę w oryginalnym składzie, by ostatecznie w 2007 zakończyć karierę.

Podczas swojej działalności zespół Tic Tac Toe wydał pięć studyjnych albumów. Mimo, że wszystkie były dosyć popularne, to te z początku działalności osiągnęły największy rozgłos i sukces. ”Tic Tac Toe” 1996 pokryła się dwukrotnie platyną w Niemczech i zdobyła bardzo wysokie miejsce na top lsitach przebojów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Druga płyta, ”Klappe die 2te” (1997) osiągnęła jeszcze lepsze wyniki i okazała się hitem także w naszym kraju pokrywając się złotem.

Wśród największych hitów Tic Tac Toe jest między innymi debiutancki singiel ”Ich find` dich Scheiße”, a także ”Funky”, ”Warum?”, ”Mr. Wichtig”, ”Bitte küss mich nich” oraz największy przebój zespołu: ”Verpiss` dich”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również