Timbaland i podobni artyści

 Timbaland — Shock Value II Timbaland — CURTIS Timbaland — Shock Value 2 Timbaland — TIMBALAND PRESENTS SHOCK VALUE

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Timbaland i podobni artyści" online

Timbaland — amerykański raper i producent muzyczny. Urodzony 10 marca 1971 roku w Norfolk jako Timothy Zachery Mosley. Tworzy muzykę z kręgu hip-hopu i r&b. Karierę muzyczną rozpoczynał w latach dziewięćdziesiątych, kiedy to działał jako producent muzyczny. Jego dorobek producencki sięga setek utworów i wielu albumów tworzonych dla największych gwiazd hip-hopu i r&b.

Timbaland zadebiutował w 1998 roku albumem „Tim’s Bio: Life from da Bassment”. Jednak prawdziwą popularność zapewnił mu kolejny krążek. „Shock Value” — płyta wydana w 2007 roku — w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i kilku krajach w Europie pokryła się platyną. Promowały ją takie przeboje, jak: „Give It to Me”, „The Way I Are”, „Throw It on Me” oraz „Apologize”.

Timbaland wydał ponadto album „Shock Value II” nagrany w 2009 roku. Muzyk często występował na długich trasach koncertowych, odbył między innymi Shock Value II Tour. Tworzył bądź współtworzył wiele teledysków. Wielokrotnie nominowany był do nagród muzycznych, z których zdobył najcenniejsze, między innymi dwukrotnie Grammy (w 2007 i 2008 roku).

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również