Titiyo i podobni artyści

 A Camp — COLONIA Stakka Bo — 0 Eagle-Eye Cherry — 2 STEPS AHEAD Eagle-Eye Cherry — DESIRELESS
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.
  • W tej stacji grają:

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Titiyo, a właściwie Titiyo Yambalu Felicia Jah, jest szwedzką piosenkarką, która reprezentuje pop rock. Urodziła się 23 lipca 1967 roku w Sztokholmie i jest córką perkusisty Amahdu Jaha i siostrą wokalistki Neneh Cherry. Jej kariera rozpoczęła się gdy siostra zabrała ją do studia nagrań w Londynie i okazało się, że Titiyo ma niemały talent. Początkowo wspomagała innych artystów ze Szwecji, np. Army of Lovers i Jakoba Hellmana. Solową karierę rozpoczęła w 1989, kiedy to wypuściła album nazywający się po prostu ”Titiyo”, który osiągnął wielki sukces w rodzinnej Szwecji. Wokalistka zrobiła sobie dwuletnią przerwę by powrócić w 1993 z nową płytą. Jednakże druga połowa lat 90’ nie była zbyt bogata w sukcesy. Po gorszych i lepszych czasach na scenie, piosenkarka koncertuje i gra nadal.

Łącznie Titiyo wydała pięć studyjnych albumów. Debiutancki ”Titiyo” została numerem 3 w Szwecji. Kolejne krążki różnie sobie radziły, ale płyta ”This is Titiyo” była numerem 1, tak samo jak ”Come Along”, która podbiła także serca europejskich słuchaczy.

Titiyo jest laureatką czterech nagród Grammy, a zyskała je głównie dzięki singlom, które stały się wielkimi hitami. Są nimi między innymi ”Man in the Moon”, ”1989”, ”Longing for Lullabies” oraz oczywiście największy przebój: ”Come Along”.

Komentarze

Zobacz również