Tokio Hotel i podobni artyści

 Tokio Hotel — SCHREI Tokio Hotel — ROOM 483 Tokio Hotel — Scream Tokio Hotel — ZIMMER 483

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Tokio Hotel i podobni artyści" online

Toki Hotel jest niemieckim zespołem grającym emo, który przebojem wdarł się na światowe listy przebojów. Podziw budzi fakt, że bracia, założyciele zespołu (Bill i Tom Kaulitz) mieli wtedy niespełna 16 lat. Do braci, którzy zajmowali się wokalem i gitarą, dołączył Gustav Schafer (perkusja) i Georg Listing (gitara basowa). Nazwa pochodzi zarówno z marzeń jak i z rzeczywistości jaka otacza młodych artystów. Nawiązuje ona do sposobu życia z jakim muszą się uporać (ciągłe mieszkanie w hotelach przez koncerty) oraz chęć wyjazdu do stolicy Japonii.

Pierwszym utworem Toki Hotel, który zapewnił im popularność w Niemczech jest ”Durch den Monsun. Kolejnym teledyskiem ”Schrei” zapewnili sobie popularność w wielu krajach europejskich, w tym także w Polsce, zdobywając tym samym liczne rzesze fanów. Kolejne utwory tylko powiększały popularność młodych muzyków, były nimi między innymi ”Rette mich”, ”Spring nich”, ”An deiner Seite (Ich bin da)” i ”Automatisch”.

Sukces zespołu Toki Hotel na arenie międzynarodowej przyczynił się do wydawania albumów i piosenek w dwóch językach, angielskim i niemieckim. Łącznie grupa wydała cztery studyjne albumy: ”Schrei” (2005), ”Zimmer 483” (2007), ”Scream” (2007) i ”Humanoid” (2009). Warto dodać, że każda z nich pokryła się co najmniej złotem.

  • Podobne

Komentarze