Tom Jones i podobni artyści

 Tom Jones — The Complete Tom Jones Tom Jones — HELP YOURSELF Tom Jones — 24 HOURS Tom Jones — Greatest Hits Rediscovered

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Tom Jones i podobni artyści" online

Lubisz Toma Jonesa? Kojarzysz hity „Sex Bomb” oraz „She’s A Lady”? Już dziś możesz posłuchać ich w naszym radiu! Włącz i przekonaj się, że piosenki przy których bawiłeś się na imprezie są na wyciągnięcie ręki. Tańcz, śpiewaj i szalej do woli.

Tom Jones, a właściwie Sir Thomas John Woodward, urodził się 7 czerwca 1940 roku w brytyjskim Pontypridd. Jest on piosenkarzem, gitarzystą, prezenterem telewizyjnym i aktorem. W roku 2005 został odznaczony tytułem KBE (Knight of the British Empire [rycerz imperium brytyjskiego]). Popularność zyskał dzięki niezliczonym ilością tras koncertowych w Europie, Ameryce i reszcie świata. Ten popowy piosenkarz jest ceniony zwłaszcza za śpiew, improwizację, wspaniały kontakt z publicznością, sceniczną charyzmę i energię. Przez krytyków ogłaszany ikoną popkultury na miarę Elvisa Presleya czy Michaela Jacksona. Karierę rozpoczął w 1963 roku z zespołem „Tommy Scott and the Senators”. Jako solowy artysta zaczął występować dwa lata później, kiedy to też podpisał kontrakt z wytwórnią płytową. Jego utwory odświeżało wielu artystów, także z Polski. Tom Jones jest artystą międzypokoleniowym, do dziś ma wielu fanów, a jego najpopularniejsze teledyski na portalu Youtube mają po kilka milionów wyświetleń. Inni wokaliści tworzą covery jego hitów wiedząc, że zapadają one w pamięć i są znane w środowisku muzycznym. Z utworami Toma Jonesa próbowali zmierzyć się między innymi Robbie Williams czy Janis Joplin. Również na polskim podwórku wykonywane były przeróbki przebojów artysty. Kilka lat temu swoje covery wykonywała Budka Suflera oraz Krzysztof Krawczyk.

Tom Jones w czasie swojej kariery wydał trzydzieści dziewięć solowych albumów oraz sto siedem singli. Najpopularniejszymi krążkami są ”It`s Not Unusual” (1965), ”Green, Green Grass of Home” (1966), ”This Is Tom Jones” (1969),”Reload” (1999), ”24 hours” (2008). Jednak największą sławę zyskał dzięki utworom, które zna niemal każdy i są niemal legendą w świecie muzyki. Mowa tu między innymi o ”Sex Bomb””She`s A Lady””Help Yourself””The Green, Green Grass of Home”, czy ”What`s New Pussycat?”, a także setki innych utworów.

Teraz możesz ich wszystkich posłuchać w naszym radiu. Wystarczy tylko, że włączysz i z głośników popłynie melodyjny głos Toma Jonesa. Nie wierzysz? Sprawdź koniecznie!

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również