Urszula i podobni artyści

 Urszula — Biała droga Urszula — GREATEST HITS OF URSZULA Urszula — Urszula 3 Urszula — Urszula

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Urszula i podobni artyści" online

Urszula jest tylko jedna! Przynajmniej w kontekście polskiej muzyki rozrywkowej. Bo czy ktokolwiek na dźwięk tego imienia, pomyśli o kimś innym niż wykonawczyni hitu „Dmuchawce, latawce, wiatr”? Radio internetowe Tuba.FM to kompleksowy przekrój przez płyty artystki, w którym znajdziecie zarówno największe przeboje Urszuli, jak i piosenki, które nie zostały wybrane na single. Jeżeli Urszula jest Waszą ulubioną wokalistką, lub po prostu macie ochotę poznać jej płyty, to nie zwlekajcie dłużej. Już teraz włączcie radio poświęcone wyłącznie tej artystce!

Muzyczna biografia artystki, rozpoczyna się w drugiej połowie lat 70. Urszula zaczęła od mocnego uderzenia, tj. wygranej na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Jednak na jej prawdziwy debiut, słuchacze musieli trochę poczekać. Osobą, która wyciągnęła piosenkarkę z cienia, był Romulad Lipko, lider Budki Suflera. Muzyk napisał dla młodej wokalistki piosenki, które z miejsca stały się hitami. Tym samym jasnym się stało, że Urszula nie zrezygnuje z tej współpracy. Kolejne płyty artystki, cieszyły się ogromną popularnością, a zawarte na nich hity np. „Malinowy Król” czy „Rysa na Szkle”, docierały do wysokich miejsc przeróżnych list przebojów.

W przypadku tak długiej kariery, jaką może się pochwalić Urszula, niczym nadzwyczajnym jest fakt, że nie wszystkie płyty cieszyły się dużą popularnością. Mimo, że biografia piosenkarki zawiera pozycje, które przeszły bez większego echa, to wciąż znajdziemy na nich solidną porcję dobrej muzyki. Nasze radio internetowe nie pomija tych okresów, które Urszula spędziła bardziej w cieniu, niż w świetle reflektorów. Zatem najpopularniejsze kawałki wokalistki, są przeplatane tymi, których być może nigdy nie słyszeliście.

Dla fanów wokalistki ta decyzja jest prosta. Pozostałych namawiamy do tego, aby Urszula zagościła w ich domach. Możecie być zdziwieni, kiedy okaże się, że jej biografia skrywa płyty, zawierające piosenki, które doskonale znacie! A zapewniamy, że cała reszta może okazać się równie interesująca. Włączcie Tuba.FM i poznajcie ponad 30-letnią historię tej artystki. A nuż znajdziecie tutaj coś, co idealnie wpasuje się w Waszą wrażliwość!

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również