Vanessa Amorosi i podobni artyści

 Thirsty Merc — Rocked 07 Delta Goodrem — Innocent Eyes Brian Mcfadden — IRISH SON David Campbell — THE SWING SESSIONS
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Vanessa Amorosi to popowa piosenkarka i autorka tekstów, która urodziła się w australijskim Melbourne 8 sierpnia 1981. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat, kiedy to pod nadzorem rodziców występowała w miejskich centrach handlowych oraz restauracjach. Dopiero w 1997 roku została dostrzeżona przez wytwórcę płytowego Jacka Stroma, co zaowocowało w podpisanie kontraktu i wydanie płyty. Jako punkt rozpoczęcia kariery można uznać wydanie pierwszego singla w 1999 roku.

Vanessa Amorosi ma na swoim koncie cztery płyty studyjne. Pierwszym była ”The Power” (2000), która okazała się hitem w rodzinnej Australii oraz w Niemczech, pokrywając się czterokrotną platyną. Następczyni ”Change” (2002)została wydana jedynie w Niemczech, jednak aż tak wielkiego sukcesu nie osiągnęła. ”Somewhere in the Real World” ukazała się w 2008 i po raz kolejny odniosła sukces w kraju wokalistki. Najnowsza płyta wyszła w 2009 roku (”Hazardous”), jednak nie osiągnęła większych sukcesów.

Mimo, że płyty osiągały sukcesy jedynie w Niemczech i Australii, to singlom wiodło się o wiele lepiej. Najpopularniejszymi są ”Absolutely Everybody”, ”Shine” i ”Everytime I Close My Eyes”, które podbiły listy rpzebojów w Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwajcarii, Niemczech i Australii.

  • Podobne

Komentarze