Vanessa Mae i podobni artyści

 Enya —  Enya — Paint The Sky With Stars Jean-Michel Jarre — TEO & TEA Jean-Michel Jarre — compilation
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Vanessa-Mae, a właściwie Vanessa-Mae Vanakorn Nicholson urodziła się w Singapurze 27 października 1978. Jest ona popularną brytyjską kompozytorką i skrzypaczką wykonującą zarówno muzykę pop jak i poważną.

Łącząc te dwa style stworzyła gatunek muzyki nazwany violin techno-acoustic fusion. Swoją przygodę rozpoczęła w wieku 4 lat od nauki gry na pianinie, a dopiero później zainteresowała się skrzypcami. Od dziecka wykazywała wielki talent i już w wieku 11 lat dała swój pierwszy koncert symfoniczny w filharmonii, a pierwsza trasę koncertową (u boku London Mozart Players in Mozart Bicentenary) rozpoczęła w wieku lat 13. W tym samym roku została najmłodszą znaną solistką, która nagrała koncerty skrzypcowe Czajkowskiego i Beethovena. Podczas okresu dojrzewania zerwała z muzyką klasyczną tworząc swój własny styl, co przyniosło jej wielką popularność i uczestnictwo w wielu nagraniach filmowych. W 2007 została ogłoszona najbogatsza artystką do lat 30.

Vanessa-Mae wydała 13 albumów studyjnych, a pierwszy pojawił się już w 1990 roku. Najlepiej sprzedającymi się płytami zostały ”The Violin Player” (1995), ”Storm” (1997) oraz najpopularniejsza ”The Original Four Seasons and the Devil`s Trill Sonata”. Muzyka

Vanessy-Mae plasowała się także na wysokich miejscach na listach przebojów, a najsławniejszymi singlami są: ”Toccata and Fugue”, ”I`m a Doun for Lack O` Johnnie (A Little Scottish Fantasy)” oraz ”Storm” i The Devil`s Trill”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również