Velvet i podobni artyści

 Agnes — Dance Love Pop Cascada — Last Christmas Cascada — Original Me Infernal — From Paris to Berlin
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Velvet — szwedzka piosenkarka. Urodziła się 5 listopada 1975 roku w Helsingborg jako Jenny Marielle Pettersson. Wykonuje głównie muzykę z kręgu pop i dance. Na rynku muzycznym zadebiutowała w roku 2005, kiedy to wydała swój pierwszy singiel „Rock Down To (Electric Avenue)”. Dzięki niemu artystka stała się rozpoznawalna w wielu europejskich krajach.

Dyskografia Velvet zamyka się w dwóch albumach studyjnych. Pierwszy solowy krążek nagrała w 2006 roku. Album „Finally” był bardzo popularny w Szwecji. Rok później ukazał się w Europie, gdzie — dzięki świetnemu singlowi — przyjęty został entuzjastycznie. Druga płyta to wydany w 2009 roku album „The Queen”. Cieszył się on jeszcze większą popularnością niż debiutancki krążek i przyniósł szwedzkiej wokalistce ogromną popularność.

Drugi album Velvet promowany był aż siedmioma singlami. Spośród nich największą popularnością cieszyły się utwory: „The Queen”, „Come Into The Night” oraz „My Destiny”. Do największych przebojów artystka zrealizowała też teledyski. Często odbywa tournee, grając wiele koncertów.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również