Virgin i podobni artyści

 Blue Café —  Bajm — SZKLANKA WODY Emi —  Ich Troje — The Best Of Ich Troje
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Zespół Virgin powstał w 2000 roku z inicjatywy Tomasza Luberta, który jest gitarzystą i twórcą większości materiału zespołu, kompozytorem. Do współpracy zaprosił Krzysztofa Najmana (basista) i Piotra „Posejdona” Pawłowskiego (perkusista). Znakiem rozpoznawczym zespołu Virgin uznano kontrowersyjną wokalistkę, Dorotę Rabczewską, która występuje pod pseudonimem Doda. Zespół promuje się w muzyce pop, rock i pop rock.

W 2002 roku ukazał sie pierwszy album zespołu zatytułowany po prostu ”Virgin”. Single promujące płytę: To Ty oraz Mam tylko Ciebie, stały się wielkimi hitami. Dwa lata później zespół Virgin wydał drugi album pt. ”Bimbo”, a kolejnymi singlami były utwory: ”Kolejny raz”, ”Nie Zawiedź Mnie” i ”Dżaga”. Nowy album wciąż miał rockowe brzmienie, lecz z dodatkiem popu. 24 października 2005 roku ukazała się nowa i ostatnia płyta zespołu Virgin pt. ”Ficca”. Nowy album był w całości popowy.

W 2007 roku na oficjalnej stronie zespołu pojawiło się oświadczenie Tomasza Luberta o rozwiązaniu zespołu. Po tym fakcie gitarzysta i założyciel Virgin założył kolejną zespół Video, a Doda rozpoczęła karierę solową.

"
  • Podobne

Komentarze

Zobacz również