Voo Voo i podobni artyści

 Voo Voo — ŁOBI JABI Voo Voo — The Best & The Rest Voo Voo — PLYTA Z MUZYKĄ Voo Voo — Wszyscy muzycy to wojownicy

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Voo Voo i podobni artyści" online

Przepadasz za muzyką zespołu Voo Voo? W takim razie jesteś trafiłeś w dobre miejsce i jeszcze lepsze ręce! Nasze radio internetowe Tuba.FM, stworzyło specjalną stację dla wielbicieli Voo Voo. Jeśli jesteś jednym z nich i chcesz poznać muzykę zespołu jeszcze bliżej, po prostu dołącz do grona naszych słuchaczy i baw się dobrze!

Historia zespołu Voo Voo

Początki zespołu Voo Voo sięgają lat osiemdziesiątych. Od tego czasu grupa tworzy muzykę, będącą połączeniem rocka z folkiem i jazzem. Ostatnio kapela zaczęła eksperymentować z nowymi brzmieniami, m. in.: drum&bassem, hip-hopem czy nu jazzem.

Voo Voo został założony w 1985 roku. Początkowo w jego skład, wchodzili głównie członkowie grupy Morawski Waglewski Nowicki Hołdys, a mianowicie i Wojciech Waglewski, Andrzej Nowicki (gitara basowa), Wojciech Morawski (perkusja) i Milo Kurtis (instrumenty perkusyjne i trąbka). W trakcie pierwszych koncertów, z kapelą grał również Marek Czapelski. Wkrótce w zespole nastąpiły roszady osobowe – odeszli Nowicki, Kurtis i Czapelski, natomiast pojawili się bracia Jan Pospieszalski i Mateusz Pospieszalski oraz Andrzej Ryszka. Na początku lat dziewięćdziesiątych, na perkusji zaczął grać Piotr „Stopa” Żyżelewicz. Muzyka zespołu Voo Voo ewoluowała na przestrzeni ostatnich lat. Początkowo była mocno surrealistyczna i mroczna, aby potem przejść do bardziej dynamicznych i pogodniejszych klimatów. Każdy album był nieco inny, skupiając się na określonych inspiracjach gatunkami muzycznymi, dlatego ma swój wyjątkowy styl.

Dyskografia zespołu Voo Voo:

Voo Voo – 1986
Sno-powiązałka – 1987
Małe Wu Wu – 1988
Z środy na czwartek – 1989
Zespół gitar elektrycznych – 1991
Tam tam i tu – 1991
Łobi jabi – 1993
Zapłacono – 1994
Rapatapa-to-ja – 1995
Flota zjednoczonych sił – 1997
Oov Oov – 1998
Kalejdoskop – 1999
Płyta z muzyką – 2001
Płyta – 2002
Voo Voo z kobietami – 2003
XX Cz. 1 – 2005
21 – 2006
Tischner – 2007
Małe Wu Wu śpiewa wiersze ks. Jana Twardowskiego – 2007
Samo Voo Voo – 2008
Voo Voo i Haydamaky – 2009
Wszyscy muzycy to wojownicy – 2010
Nowa płyta – 2012
Dobry wieczór – 2014
Placówka ’44 – 2015
7 – 2017

Oprócz powyższych płyt zespół Voo Voo ma na swoim koncie także różne płyty koncertowe, kompilacje, a także ścieżki dźwiękowe, między innymi do takich filmów jak „Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń” czy „Zaćmienie Piątego Słońca”.

Słuchaj najlepszej muzyki Voo Voo razem z radiem Tuba.FM!

Jeśli również przepadasz za muzyką zespołu Voo Voo, w naszym radiu internetowym Tuba.FM przygotowaliśmy dla ciebie wiele świetnych propozycji tego właśnie zespołu. Dołącz do grona słuchaczy Radia Voo Voo, które skoncentrowane jest na muzyce tego właśnie zespołu.

Zapewniamy najlepszą zabawę z najlepszą muzyką przez całą dobę – aby korzystać z naszego radia internetowego Tuba.FM, musisz mieć tylko dostęp do internetu. Możesz słuchać nas również z użyciem naszych aplikacji mobilnych na swoim smartfonie albo tablecie. Nie czekaj, ale zostań słuchaczem radia Tuba.FM i baw się dobrze niezależnie od tego, gdzie teraz jesteś!

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również