Yugoton i podobni artyści

 Sztywny Pal Azji — Złota Kolekcja Sztywny Pal Azji — DEWIACJE NA WAKACJE Pudelsi — VIRIBUS UNITIS Maanam — Sie ściemnia
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Yugoton jest projektem, którego pomysłodawcą był Grzegorz Brzozowicz. Nazwa zespołu pochodzi od jugosłowiańskiego koncernu płytowego Jugoton, a repertuar jest zestawem muzyki nowofalowej z Jugosławii lat 80. Koncepcją było zestawienie wielu kultur muzycznych aby uzyskać nową jakość i formę przekazu, tak też w skład zespołu wchodzą takie osobistości jak Kazik Staszewski, Paweł Kukiz, Kasia Nosowska, Olaf Deriglasoff, Ryszard „Tymon” Tymański, Rafał Kazanowski czy Grzegorz Nawrocki.

Grupa wydała dwie płyty, z czego druga z nich, ”Yugoton w oryginale” zawierała oryginalne utwory gwiazd z Jugosławii. Płyta pierwsza z roku 2001 ”Yugopolis” cieszyła się dużą popularnością w Polsce osiągając status złotej płyty. Poza krążkiem w zestawie znajdowały się gry, wirtualne miasto Yugoton oraz zabawna animacja. Grupa kontynuowała działalność wydając krążek o nazwie ”Słoneczna strona miasta”, jednak był on pod szyldem grupy Yugopolis.

Pomimo krótkiej działaności, Yugoton stał się rozpoznawany w całym kraju, a jego piosenki są popularne do dziś. Do ich grona wchodzą przede wszystkim single ”Malcziki”, ”O nic nie pytaj” oraz ”Rzadko widuję Cie z dziewczętami”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również