Zakopower i podobni artyści

 Zakopower —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Zakopower i podobni artyści" online

Zakopower — polska grupa założona w 2005 roku. Zespół powstał z inicjatywy wokalisty i skrzypka Sebastiana Karpiel-Bułecki. Grupę tworzą ponadto: Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc-Scepon, Piotr Rychlec, Michał Trąbski, Łukasz Moskal, Tomek Krawczyk oraz Dominik Trębski. Artyści tworzą muzykę czerpiąc głównie z popu i folku.

Zakopower swoją debiutancką płytę nagrali w roku 2005. Płyta zatytułowana była „Musichal” i zyskała w Polsce status złotej. Jednak prawdziwą popularność zespołowi przyniosły kolejne albumy, wśród nich: „Na siedem” (2007), „Koncertowo” (2009) oraz „Boso” (2011). Ostatni album promowany był singlem „Boso”, który podbił polskie listy przebojów. Ogromna popularność utworu przełożyła się na sprzedaż albumu, który zyskał status podwójnej platyny.

Zakopower opublikowali też drugi przebój z płyty „Boso”. Utwór „Bóg wie gdzie” również zajmuje wysokie miejsca na listach przebojów. Do obu hitów zespół zrealizował teledyski. Dzięki ogromnej popularności albumu zespół nominowany był do wielu nagród. Grupa często gości też na koncertach i festiwalach.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również